Návrhy zahrad

grafický návrh

vizualizace

sestavení rozpočtu prací

Návrh zahrady se vždy snažíme vypracovat tak, aby vznikla jasná a srozumitelná představa o budoucí a funkční podobě Vašeho obytného prostoru. U návrhu respektujeme Vaše požadavky, které dále obohacujeme o naše zkušenosti z oboru k Vaší plné spokojenosti. Mezi základními styly navrhovaných zahrad, „Venkovské“, „Romantické“, „Moderní“ , „Reprezentativní“, „Asijské“ Vám můžeme nabídnout také zpracování návrhu s uplatněním principů Feng Šuej.

Výsledný návrh je vypracován do dokumentace, jejíž rozsah odpovídá charakteru zakázky. Obvykle obsahuje tyto základní dokumenty:

1.

Zahradně-architektonické řešení

jde o grafické znázornění charakteru řešených zahradních prvků, tzn. zakreslení toho, kde budou zpevněné plochy, posezení, listnaté keře, kde konifery, trvalky, stromy, apod.

2.

Technická zpráva

popisuje dispozice pozemku, objasňuje záměr návrhu, specifikuje technologie a použité materiály.

3.

Technické výkresy

nejčastěji „ Osazovací plán“, v němž je vyznačeno konkrétní umístění rostlin s jejich kvalifikací a kvantifikací. Dále to mohou být výkresy, které znázorňují nezbytné detaily k řádnému provedení díla.

4.

Rozpočet

podrobný položkový přehled použitých materiálů a prací, vč. jejich ocenění.
Při zpracování návrhu máte možnost se aktivně účastnit procesu tvorby návrhu a to při konzultacích během osobních návštěv zahradního architekta. Získáte tak předem jasnou představu o tom co, kde a v jaké ceně se bude na Vaší zahradě odehrávat.

Kolik stojí návrh zahrady?

Cena návrhu zahrady je idividuální a odvíjí se od velikosti a složitosti řešené plochy. Na základě první bezplatné konzultace se seznámíme s tím, co byste si přáli na zahradě mít. Poté Vám předložíme cenovou nabídku, která bude odpovídat navrženému objemu práce. Zkušenosti nám ukazují, že výše ceny díla bývá takto sjednána k oboustranné spokojenosti.

Návrh zahrady nenabízíme zdarma. Použité materiály a provedené práce oceňujeme reálnými cenami, v nichž cenu projekčních prací „nerozpouštíme“. Pracujeme tak s transparentním položkovým rozpočtem. Pro zákazníky, kteří si však objednají u nás i následnou realizaci zahrady jsme schopni učinit nabídku ve výši až 50 % slevy z ceny zahradního návrhu jako bonus.

Jako v jiných oborech, i zde platí, že dobrý plán sice něco stojí, ale výrazně ušetří nejen peníze, ale i zklamání z možných neodborně provedených „pokusů a omylů“.
© 2021 by Pavel Běťák. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil
Top pencildatabaseenvelopephone-handsetcrossmenumenu-circlecross-circlelayers